Artyści dla Niepodległości w Kaliszu i nie tylko

Od stycznia tego roku trwa cykl koncertów Artyści dla Niepodległości, organizowanych przez Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu wespół z Powiatem Kaliskim we wszystkich gminach Powiatu. Najbliższe koncerty odbędą się w Mycielinie (24 sierpnia) i Opatówku (31 sierpnia). Szczegółowy program znajduje się na poniższym plakacie.

 

Koncertom towarzyszą każdorazowo inne wystawy naszych osiągnięć plastycznych. Cykl ten zostanie zwieńczony Koncertem Galowym 11 XI 2018 roku w Auli UAM im. Profesora Jerzego Rubińskiego.

Ponadto wespół z Miejską Biblioteką im. Adama Asnyka w Kaliszu organizujemy konferencję posterowo-prezentacyjną dla młodzieży licealnej oraz koncert poezji Asnyka z kompozycjami naszego wykładowcy Fryderyka Stankiewicza (fortepian, sekcja rytmiczna, kwartet smyczkowy, wokaliści, aktorzy, prowadzący). Przedsięwzięcie to jest wpisane w program obchodów Roku Adama Asnyka w Kaliszu oraz w program obchodów 100-lecia Niepodległości, organizowanych przez Miasto Kalisz. Zostało także wsparte grantem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji o obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości znajduje się na stronie www.powiat.kalisz.pl.