Chojnice świętują Niepodległość Polski!

Comiesięczne biegi dla Niepodległej, album okolicznościowy, koncerty, konkursy i turnieje strzeleckie! To wszystko z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości odbywa się na bieżąco w przystrojonych flagami narodowymi Chojnicach!

Centrum Chojnic na sto dni przed Świętem Niepodległości zostało udekorowane flagami narodowymi. Gmina Miejska Chojnice zakupiła 280 flag w tym 140 w barwach Rzeczypospolitej oraz po 70 flag chojnickich i unijnych. Zostały one zamocowane na 70 słupach oświetleniowych zlokalizowanych na ul. Kościuszki, 31 Stycznia, Sukienników i części ul. Gdańskiej.

Jest to jedna z wielu inicjatyw, jakie Urząd Miasta Chojnice planuje zrealizować w najbliższych miesiącach w partnerstwie z placówkami szkolnymi oraz organizacjami pozarządowymi. Koordynacją tych działań zajmuje się spółka samorządowa Promocja Regionu Chojnickiego a partnerami są samorządy lokalne i lokalne instytucje kultury.
Począwszy od 11 listopada 2017 r. co miesiąc w chojnickim Parku Tysiąclecia odbywają się „Biegi dla Niepodległej”. Pod koniec czerwca br. został wydany album fotograficzny pod redakcja Jacka Klajny „Chojnice na starych fotografiach” przedstawiający Chojnice pod koniec XIX wieku oraz do roku 1920. W jego przygotowaniu pomogli liczni chojniczanie posiadający w swych zbiorach unikalne niekiedy fotografie. 22 września odbędzie się koncert Zespołu Mazowsze, a dzień wcześniej już po raz kolejny na starym Rynku będzie miał miejsce Dzień Tańca Ludowego.

Chojnickie stowarzyszenie Dworek Polski zaprasza 11 listopada na śpiewanie pieśni patriotycznych w autobusach miejskiej komunikacji, a także „Spotkanie z Polską Piosenką” w formie konkursu i galowego koncertu.
Strzeleckie Bractwo Kurkowe w Chojnicach 17 listopada organizuje charytatywny turniej strzelecki „O szablę płk Mastalerza”. Turniej będzie miał charakter otwarty. To tylko najważniejsze inicjatywy, które zostały zaplanowane tej jesieni na uczczenie stulecia niepodległości Polski.
Zapraszamy do Chojnic!