Festiwal Mazowsze w Koronie

Inauguracja 15. edycji Festiwalu odbyła się 3 maja br. w Sokołowie Podlaskim. Na szlaku Festiwalu znajdą się miasta Warka, Nasielsk, Grójec, Młochów, Opactwo, Otwock, Sokołów Podlaski, Pułtusk, Węgrów i Wiązowna. W tym roku na wszystkich koncertach będzie prezentowana polska muzyka.

W Jubileuszowym Roku 2018 – w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości – przypomnimy dzieła instrumentalne kompozytorów polskich, tworzących w tym stuletnim okresie, a także dzieła chóralne wybranych kompozytorów polskich. Zaprezentujemy polskie pieśni religijne, patriotyczne i świeckie powstałe w czasie ośmiu wieków naszej historii, a także stare pieśni pielgrzymów polskich. Na trzech koncertach wystąpi na Mazowszu Orkiestra Sinfonia Viva pod dyr. Tomasza Radziwonowicza, świętująca w tym roku swój Jubileusz 20-lecia działalności artystycznej. W koncertach Orkiestry weźmie udział pianista Karol Radziwonowicz, dla którego sprowadzimy do kościołów markowy fortepian. Planujemy także występy Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego w specjalnie przygotowanym programie Raduj się Matko Polsko!, Zespołu Instrumentów dawnych Ars Nova z zaproszonymi solistami i chórem dziecięcym Animato ZSP im. Jana Pawła II w Łazach z koncertem Pieśni pielgrzymów oraz Chóru Filharmonii Narodowej w programie Dla Niepodległej.

Na 2018 rok przygotowaliśmy jedenaście Muzycznych Wieczorów. Przewidujemy, że tegoroczna edycja projektu obejmie następujące powiaty: grójecki, kozienicki, nowodworski, otwocki, pruszkowski, pułtuski, sokołowski oraz węgrowski.

Prace nad projektem Mazowsze w Koronie trwają przez cały rok. Na stronie Festiwalu będziemy zamieszczali kolejne szczegółowe informacje o planowanych koncertach. Serdecznie zapraszamy Państwa do aktywnego uczestnictwa w festiwalowych wydarzeniach zaplanowanych aż do listopada 2018 roku. Zatem do zobaczenia na muzycznym, mazowieckim szlaku. W tym roku gramy i śpiewamy dla Niepodległej!