Koncert „Gdzie jesteście ułani?” – zaprasza Chór Ars Cantata

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości chór Ars Cantata zaprasza na koncert „Gdzie jesteście ułani?”. Koncert odbędzie się 4 listopada o godz. 18.45 w kościele Matki Bożej Saletyńskiej, ul. Popularna 46, Warszawa-Włochy.

Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze pieśni ułańskie, utwory patriotyczne i piosenki żołnierskie w opracowaniach na chór mieszany. Będzie również wspólne śpiewanie z publicznością oraz wzmianki na temat etosu ułańskiego i ciekawostki z życia ułanów w II RP.

CHÓR KAMERALNY „ARS CANTATA”:
Chór działa pod kierownictwem mgr Anny Celmer- Falkiewicz, dyrygenta z wieloletnim stażem i licznymi osiągnięciami. Zespół istnieje od 1986 roku jako sekcja Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Składa się z kilkunastu chórzystów. W repertuarze chóru znajdują się sakralne i świeckie utwory kameralne a cappella, polskie i obce, z różnych epok – od średniowiecza do współczesności. Zespół ma w swoim dorobku wykonania dużych form muzycznych, w tym z towarzyszeniem orkiestry, np. Gloria Antonio Vivaldiego, Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta, Requiem Gabriela Fauré. Ars Cantata od wielu lat specjalizuje się w interpretacjach muzyki współczesnej, szczególnie utworów kompozytorów polskich, (za co jest często nagradzana), np. Salve Regina i Tryptyk Maryjny Mariana Sawy, Zdrowaś Królewno Wyborna i Miserere Andrzeja Koszewskiego, Zdrowaś bądź Maryja Henryka Mikołaja Góreckiego i in. Zespół występuje zarówno w kościołach, jak i salach koncertowych (Teatr Wielki, Akademia Muzyczna), chętnie też bierze udział w imprezach okolicznościowych, koncertach charytatywnych (Voices for Hospices i in.), angażuje się również w projekty teatralne. Chór Kameralny Ars Cantata nagrał 3 płyty. Pierwsza (2003) stanowi wizytówkę wykonywanego repertuaru. Kolejna – Musica Sacra (2005) prezentuje interpretacje utworów sakralnych. Na trzecią (2009) złożyły się utwory z XX wieku. Fragmenty nagrań były emitowane na antenie Polskiego Radia.

Wstęp wolny
Więcej na stronie www.kik.waw.pl.