Kto Ty jesteś? Polak Mały! Praskie Pikniki Rodzinne

Są to wydarzenia ogólnodostępne i skierowane szczególnie do rodzin z dziećmi. Celem wydarzeń jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Pikniki odbędą się w terminach 20 maja i 17 czerwca na terenie Parku Obwodu Praga AK na warszawskim Grochowie. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!

Główną animacją będą rodzinne warsztaty historyczne prowadzone przez Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii (DUCH). Podczas tych warsztatów dzieci przeniosą się w czasie o prawie 200 lat! W formie inscenizacji teatralnych, za pomocą bajek i prezentacji strojów z epoki, przy dźwiękach patriotycznych pieśni oraz samodzielnie wykonując flagi i kotyliony dowiedzą się, jak wyglądała droga do niepodległości Polski od końcówki XVII wieku, po rok 1918!

Zajęciom historycznym będą towarzyszyły także animacje artystyczne, konstruktorskie, sportowe, czy planszówkowe, dzięki czemu, podczas wydarzenia, każdy znajdzie coś dla siebie.

Do udziału w projekcie Fundacja Zwalcz Nudę zaprasza wszystkie lokalnie działające instytucje, organizacje pozarządowe oraz mniejsze punkty usługowe, które prężnie działają lokalnie. Zależy nam również, by partnerami projektu zostali południowo-prascy rzemieślnicy, którzy przybliżą dzieciom m.in. sztukę robienia kapeluszy, kucia metalu, cerowania rajstop czy tworzenia obuwia.

Ponieważ w roku 2018 obchodzimy nie tylko setną rocznicę odzyskania niepodległości, ale również stulecie praw wyborczych kobiet w Polsce, do aktywnego udziału w piknikach organizatorzy zapraszają także organizacje kobiece, które mogłyby przygotować akcję informacyjno-edukacyjną, na temat tej rocznicy, dla małych i dużych. Udział organizacji pozarządowych w wydarzeniu jest bezpłatny.

Projekt jest dofinansowany ze środków Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Więcej na www.zwalcznude.pl/kto-ty-jestes/