Lato z Niepodległą w Dzierzgoniu

Niedziela 24 czerwca była okazją do świętowania. Dzierzgońskie Wzgórze Zamkowe przeniosło się tego dnia w czasie do początków XX stulecia.

Oglądaliśmy pokazy ułańskie, obóz wojskowy, widzieliśmy pobór do wojska i pokaz musztry, szpital polowy, auta i modę tego okresu oraz mogliśmy postrzelać z prawdziwego CKM. Piosenki z początków XX wieku śpiewały dla nas “Żółte Pszczółki” z Przedszkola Tęczowego w Dzierzgoniu, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bągarcie, Klub Seniora, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu, dzieci z zajęć muzycznych w DOK oraz malborski zespół Secret Garden Singers. W historyczny i smaczny sposób przywitaliśmy także lato. Tego dnia odwiedziły nas food trucki z pysznym jedzeniem i mogliśmy sobie zrobić wolne od gotowania obiadu, delektować się słońcem, wakacjami, słuchać muzyki na żywo i doświadczyć życia naszych dzielnych przodków.

Dzięki dofinansowaniu z programu “Niepodległa” mogliśmy zrealizować nasz projekt “Nieskończenie Niepodległa” i dołączyć w ten sposób do świętowania stulecia niepodległej Polski. Było to świetne spotkanie z żywą historią.

Organizatorem Pikniku „Nieskończenie Niepodległa” jest Dzierzgoński Ośrodek Kultury.