Legnicka odsłona Filmowego Festiwalu Wolności

W każdą niedzielę, aż do 11 listopada zapraszamy do kina Piast na seanse w ramach legnickiej odsłony Filmowego Festiwalu Wolności. W programie znajdą się pokazy najlepszych polskich filmów, wybranych przez widzów Dolnego Śląska w plebiscycie Filmowego Festiwalu Wolności

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Odra-film przypomina najważniejsze polskie filmy minionych dekad. Pokazom towarzyszą spotkania z twórcami i dyskusje z zaproszonymi gośćmi. W kinie Piast legniczanie mieli już okazję zobaczyć trzy doskonałe produkcje Waldemara Krzystka: „W zawieszeniu” z Jerzym Radziwiłłowiczem i Krystyną Jandą, „Małą Moskwę” oraz „Fotografa”. Waldemar Krzystek był także gościem Gali Finałowej festiwalu w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej.

W październiku i listopadzie będzie jeszcze okazja do obejrzenia najwybitniejszych polskich tytułów, wybranych przez widzów w festiwalowym plebiscycie. Program jest różnorodny i ciekawy: od kultowej komedii „Miś” Stanisława Barei, przez ekranizację powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”, aż po epickie „Noce i dnie” Jerzego Antczaka.

Finałowy pokaz w ramach Filmowego Festiwalu Wolności odbędzie się w wtorek 22 listopada o godz. 19.00. W programie znajdzie się ekranizacja jednego z najgłośniejszych spektakli Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy – „Made in Poland”. W pokazie gościnnie wezmą udział: reżyser Przemysław Wojcieszek i odtwórca jednej z głównych ról, aktor Wiesław Cichy.

Wstęp na wszystkie seanse i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny dzięki dotacji fundacji KGHM Polska Miedź oraz wsparciu zarządu województwa dolnośląskiego. Wejściówki dostępne będą w Kinie Piast na 5 dni przed projekcją. Więcej informacji znajduje się na stronie: festiwalwolnosci.pl

Program festiwalu:

28.10 (niedziela), godz. 16.00 – pokaz filmu „Miś” oraz prelekcja

30.10 (wtorek), godz. 9.00 – pokaz filmu „W pustyni w puszczy”

4.11 (niedziela), godz. 16.00 – pokaz filmu „Pociąg” oraz prelekcja

11.11 (niedziela), godz. 16.00 – pokaz filmu „Noce i dnie” oraz prelekcja

22.11 (czwartek), godz. 19.00 – pokaz filmu „Made in Poland” z udziałem reżysera i aktora Wiesława Cichego