Młodzi niepodległej

„Młodzi niepodległej”, to projekt, którego zadaniem jest upamiętnienie i przybliżenie na kilka sposobów najważniejszych wydarzeń historycznych, mających wpływ na odzyskanie niepodległości Polski. Jest on realizowany przez uczniów I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

W ramach przedsięwzięcia będą wykorzystywane różne formy przekazu, od tradycyjnego okolicznościowego spotkania społeczności szkolnej w formie uroczystej akademii, po innowacje i nowatorskie: koncert muzyki beaterock oraz klip przygotowany przez młodzież I ALO pt.”Młodzi Niepodległej”, a także wystawa prac plastycznych pt.: „Drogi do Niepodległej”. Projekt będzie realizowany w okresie od października do końca listopada 2018 roku.

  1. Klip filmowy ” Młodzi Niepodległej” zostanie nakręcony przez uczniów IALO i będzie ukazywać jak młodzi ludzie rozumieją dziś wolność i pojęcie niepodległości.
  2. Koncert muzyki beaterock –  Bartas Szymoniak, Płyta „ Alarm” – koncert przeznaczony dla uczniów IALO oraz zaproszonych gości ze szkół sąsiadujących. Artysta wykonuję współczesną muzykę młodzieżową połączoną z tekstami poezji Pokolenia Kolumbów tzn. wiersze K. K Baczyńskiego, T. Gajcego i A. Słonimskiego.
  3. Wystawa prac plastycznych pt. : „Drogi do Niepodległej”.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://www.1alo.org/.