Niepodległa z CEO

Jak wytłumaczyć uczniom i uczennicom, czym jest niepodległość? Jak zorganizować niesztampowe i angażujące obchody Święta Niepodległości w swojej szkole? Jak wspólnie się cieszyć z tego, że żyjemy w wolnym kraju?

Centrum Edukacji Obywatelskiej zapewnia nauczycielom i nauczycielkom szereg propozycji do wykorzystania podczas świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości. Wybierz formę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i wspólnie z nami radośnie świętuj 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę!

Oferujemy szkołom różnorodne formy działania:

  • udział w semestralnych programach edukacyjnych z dedykowaną ścieżką niepodległościową
  • scenariusze zajęć, które poszerzą i urozmaicą dyskusje na temat niepodległości o niecodzienne wątki czy zagadnienia (m.in. propaganda w PRL, migracje wojenne, 100-lecie praw wyborczych kobiet, itd.)
  • pomysły na akcje/przedsięwzięcia do zrealizowania w szkole i poza szkołą, angażujące do działania uczniów i uczennice oraz innych mieszkańców
  • spotkania i szkolenia z udziałem ekspertów służące wymianie pomysłów i zdobywaniu nowych doświadczeń

 

Uczestnicy akcji Niepodległa z CEO zamieszczają relacje ze swoich działań niepodległościowych na internetowej mapie znajdującej się na stronie: niepodlegla.ceo.org.pl. Relacje będzie można zamieszczać do końca roku 2018. Zapraszamy!