Obozy Parafiadowe z akcentem historycznym – bezpieczne, wartościowe, ciekawe

Tuż po zakończeniu Jubileuszowej 30. Parafiady Dzieci i Młodzieży od 14 lipca 2018 rozpoczęły się kolejne, dwutygodniowe Obozy Parafiadowe dla Polonii i Polaków z zagranicy. Wyjątkowo na ten Rok Jubileuszu organizatorzy zadbali o możliwość wspólnego świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na każdy z obozów zostały przygotowane materiały, m.in. treść uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 25 maja 2017 r. do wywieszenia w formie obwieszczenia. W poszczególne dni animatorzy przybliżają sylwetki wszystkich 6 Ojców Niepodległości, a w czasie wycieczek przewodnicy uwzględniają historyczny rozwój danego miejsca i zwracają uwagę na bohaterów związanych z walką o niepodległość.

Przed Parafiadą odbyło się już 6 turnusów. Uczestnicy goszczą na Pomorzu: w Jarosławcu i w dwóch ośrodkach w Łebie, a także w górach, w Zakopanem. W obozach bierze udział młodzież z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Rosji. Program wypełnia parafiadowa triada, czyli stadion – teatr – świątynia oraz warsztaty języka polskiego i ogólnej wiedzy o Polsce. Na uczestników czekają także zajęcia sportowe, warsztaty artystyczne, mini parafiada, warsztaty profilaktyczne, arterapia, akademia liderów, akademia motywacji i kreatywności.

Stowarzyszenie Parafiada posiada wieloletnie doświadczenie w organizowaniu wakacyjnego programu edukacyjno-wychowawczego pt. „Letnie Obozy Parafiadowe”. Organizacja przykłada dużo uwagi i starań, aby był to wartościowy wypoczynek nie tylko regenerujący siły, ale i przynoszący wiele możliwości zdobycia ciekawej wiedzy, przydatnych umiejętności i kompetencji społecznych. Aby osiągnąć takie rezultaty nad formą obozów czuwa świetnie przygotowana kadra wychowawców, kierowników wypoczynku, trenerów i animatorów.

Więcej informacji na stronie www.parafiada.pl