Podkarpacie dla Niepodległej

Podkarpacie dla Niepodległej, to cykl sześciu wydarzeń o charakterze edukacyjno-kulturalnym, które odbędą się z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Każde wydarzenie będzie się składać z kilku etapów tworzących jedną spójną całość. W pierwszej części  zostanie przedstawiony krótki spektakl/scenka historyczna pod nazwą „Ocalić od zapomnienia”.

Po spektaklu będzie miała miejsce część główna, czyli koncert orkiestry kameralnej Accademia dell’arco Chamber Orchestra z Bydgoszczy, wraz z pianistą i skrzypkiem. W trakcie koncertu, zostanie także przedstawiona historia regionu oraz wydarzenia, jakie przyczyniły się do działań na rzecz odzyskania niepodległości na terenie Bieszczad. Organizatorzy chcą w ten sposób uświadomić odbiorcom, że również w tym regionie kraju walczono o wolność Polski na różne sposoby.

Wydarzenie organizowane jest w przy współpracy z Ustrzyckim Domem Kultury, Łańcuckim Domem Kultury, a także Szkołami Muzycznymi w Krośnie, Sanoku, Rymanowie oraz Przemyślu.

Organizatorzy już w trakcie przygotowań do koncertów chcą zachęcić jego uczestników do aktywnego w nim udziału. Z związku z tym prowadzą akcję przesyłania na adres fundacji (fundacja@interpiano.pl) zdjęć archiwalnych z okresu 1860-1920. Zostaną one wykorzystane do prezentacji multimedialnej wyświetlanej w trakcie wydarzenia w każdej miejscowości zaplanowanej trasy.

Trasa obejmuje 6 miejscowości Podkarpackiej Polski :

  1. 05.11.2018 – Łańcut – Miejski Dom Kultury w Łańcucie
  2. 06.11.2018 – Krosno – ZSM im. I. J. Paderewskiego w Krośnie
  3. 07.11.2018 – Sanok– PSM  im. W. Kossakowej w Sanoku
  4. 08.11.2018 – Rymanów – Szkoła Muzyczna I stopnia w Rymanowie
  5. 09.11.2018 – Przemysł – Zamek Kazimierzowski w Przemyślu
  6. 10.11.2018 – Ustrzyki Dolne – Ustrzycki Dom Kultury

Serdecznie zapraszamy do udziału w koncertach i przesyłania zdjęć archiwalnych na adres Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury fundacja@interpiano.pl. Więcej na https://niepodlegla.interpiano.pl/pol.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.