„Rodzina przyszłością Ojczyzny” – Piknik Rodzinny w hołdzie Niepodległej

24 czerwca br. w Sobieniach-Jeziorach odbył się Parafialny Piknik Rodzinny z okazji Narodowego Święta 100-lecia odzyskania Niepodległości. W projekt zaangażowało się ponad 100 osób, a celem była integracja społeczności lokalnej, edukacja patriotyczna oraz budowanie więzi międzypokoleniowych a także propagowanie postaw obywatelskich przy współudziale Wojska, Policji i Państwowej Straży Pożarnej.

 

Piknik rozpoczął się Mszą św., która była sprawowana w intencji Ojczyzny. Po oficjalnym przywitaniu uczestnicy korzystali z licznie przygotowanych atrakcji. Całe rodziny mogły wziąć udział w zawodach sportowych lub w konkursie wiedzy historycznej. Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na następujące grupy wiekowe: dzieci klas 4 – 8, młodzież szkół ponadpodstawowych oraz dorośli.Wszystkie pytania dotyczyły historii Polski z okresu wieków XIX i XX, a w szczególności powstań niepodległościowych, okresu międzywojnia, I i II Wojny Światowej oraz walk podziemia niepodległościowego po II WŚ.

Podczas części artystycznej można było usłyszeć pieśni patriotyczne w wykonaniu scholii dziecięcej oraz Chóru z parafii pw. Wszystkich Świętych w Sobieniach-Jeziorach. Miłośnicy muzyki mogli także nacieszyć ucho podczas występu laureatów konkursu szkolnego „100 lat polskiej piosenki”. Piękną inicjatywą był spektakl pt. „Alicja w krainie czarów” w wykonaniu seniorów. Nie lada atrakcją – zwłaszcza w czasie mundialu – był mecz piłki nożnej między księżmi Diecezji Siedleckiej a Klubem Sportowych Sobienie-Jeziory.

Na wszystkich chętnych czekały także takie przyjemności, jak: konkurs kulinarny, kiermasz książki, wystawa rękodzieła, kuchnia polowa, grill, pokazy sprzętu wojskowego i straży pożarnej, loteria fantowa, czy park rozrywki dla dzieci. Nie zabrakło również tańców. Zespół Reflex zaprosił uczestników na dancing „Gdzie się podziały tamte prywatki…”, na którym można było usłyszeć znane i lubiane przeboje z dawnych lat. Po transmisji na żywo meczu Polska vs. Kolumbia zabawa trwała dalej.

Fotorelacja z pikniku dostępna na stronie www.sobienie.sacro.pl