Święto Niepodległości w Nowym Dworze Gdańskim

Spektakl, gra miejska, wykłady historyczne, wspólne składanie wieńców w miejscach pamięci. Zapraszamy na Żuławy na wspólne obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Gdańskim. Uroczystości potrwają 3 dni.

Już w piątek  wieczorem na placu przed Żuławskim Ośrodkiem Kultury będzie można obejrzeć spektakl laserowo–przestrzenny. W sobotę o godzinie 17.00 wyczekiwany spektakl pod tytułem „Polskie drogi” również w Żuławskim Ośrodku Kultury. W niedzielę, 11 listopada, od godziny 10.00 rozpoczną się oficjalne uroczystości miejskie: Msza Św. w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego, przemarsz pod Pomnik Poległych i Pomordowanych za Wolną  i Niepodległą Ojczyznę, odśpiewanie Hymnu Polski , złożenie kwiatów.

Tego dnia również zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego na wykłady historyczne: Radosława Kubusa U progu niepodległości. Życie codzienne mieszkańców małych miast pomorskich na przełomie XIX i XX wieku i Łukasza Kępskiego  Drogi do niepodległości.  W tym czasie, od godziny 12.30, będzie trwała również gra miejska „Urodziny Niepodległej”. Zakończenie imprezy przewidziane jest na godzinę 14.30, uświetnione zostanie wspólnym odśpiewaniem „Sto lat” i okolicznościowym tortem.

Więcej informacji na http://klubnowodworski.pl.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!