Weekend z Norą Ney

W ramach inicjatywy 100- lecie Kobiet zapraszamy na filmowy koniec wakacji. Ostatni weekend wakacji spędzimy z Norą Ney, przedwojenną aktorką, która mieszkała przez część swojej młodości w Białymstoku.

Promocja książki “Skazane na zapomnienie”

31 sierpnia o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Rogowskim – autorem książki o przedwojennych aktorkach polskich “Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji”. Spotkanie poprowadzą: Jolanta Szczygieł z Galerii Sleńdzińskich i Małgorzata Wenclik z inicjatywy 100- lecie kobiet. Druga część piątkowego wieczoru to wspólne oglądanie w plenerze ulubionego filmu Nory Ney “Córka generała Pankratowa”. Film został ostatnio odrestaurowany – odzyskał swoje piękno! Obejrzymy go przed Galerią Sleńdzińskich ul. Wiktorii 5.

Potańcówka w stylu retro” Zatańcz z Norą Ney”

Weekend z Norą Ney nie może odbyć się bez tańca! Razem z najbardziej znanym klubem w Białymstoku, czyli Zmiana Klimatu zapraszamy na specjalną odsłonę cyklu “Tu się podziały tamte prywatki” ze specjalną dedykacją dla Nory Ney!

Spacer herstoryczny “Śladami Nory Ney”

2 września br. o godzinie 17.00 zapraszamy serdecznie na  spacer HERstoryczny “Śladami Nory Ney”. Podczas spaceru HERstorycznego inscenizowanego w rolę Nory Ney wcieli się pasjonatka dziejów Białegostoku i Podlasia, przewodnik Joanna Białostocka w jej przyrodnią siostrę Lidię- Dorota Ostrożańska z inicjatywy 100-lecia kobiet

Co wyróżniało Norę Ney spośród innych Białostoczanek?
Dlaczego na miejsce swojej kariery wybrała Warszawę?
Czy udało się jej spełnić marzenia?
I w końcu, w jakich zakątkach białostockich zaznaczyła swoją obecność?
Tego i wielu innych ciekawostek dowiecie się Państwo podczas spaceru tematycznego śladami Nory Ney w Białymstoku.

Termin: 2.09.2018 r
Miejsce: Spotykamy się przy muralu „Dziewczynka z konewką” o godz. 17:00.