Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych na stulecie odzyskania niepodległości

12 sierpnia w Tucznej odbyła się Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych. Zaprezentowano konie rasy Polski Koń Zimnokrwisty i Arden Polski oraz klacze i ogiery Sokólskie..

Wystawa w Tucznej to cykliczne wydarzenie, które od lat odwiedza wielu hodowców, miłośników koni, mieszkańców oraz turystów. W tym roku wystawa miała szczególny charakter, ponieważ nie zabrakło w niej akcentów związanych z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Był więc patriotyczny koncert i biało-czerwone kotyliony i wstążki. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Jak co roku głównym celem wydarzenia była promocja koni zimnokrwistych jako rasy o wszechstronnych zaletach. Zwierzęta te posiadają wspaniały charakter, dzięki któremu wykorzystywane są m.in. w hipoterapii i jako konie rekreacyjne.

Wystawa rozpocznie się o godz. 11 od występu Natalii Marczuk, co będzie upamiętnieniem okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości. Później nastąpi oficjalne otwarcie wystawy przez organizatorów. W programie przygotowano prezentacje Klaczy i Ogierów Sokólskich, pokazy jeździeckie jak też pokazy klaczy i ogierów rasy Polski Koń Zimnokrwisty i Arden Polski. Na koniec ogłoszono wyniki i wręczono nagrody.Organizatorami Wojewódzkiej Wystawy Koni Zimnokrwistych jest Gmina Tuczna i Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej.