Zapomniane smaki Bydgoszczy

Młodzieżowa Rada Ośrodka przy Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy jako formę uczczenia obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości prowadzi badania w formie plebiscytu na najbardziej rozpoznawalną potrawę regionalną Bydgoszczy.

Projekt nosi nazwę ,,Zapomniane Smaki Bydgoszczy”. Plebiscyt ma dotyczyć gastronomi, która wpisuje się w tradycję danego miasta i regionu. W ostatnich latach coraz więcej mówi się na temat dziedzictwa kulinarnego, które jest ważnym elementem tożsamości regionalnej. Aby dowiedzieć się więcej o potrawach regionalnych zapraszamy 8.11.2018 do Centrum Handlowego Focus w Bydgoszczy.

Badania prowadzone przez Młodzieżową Radę mają na celu sprawdzenie wiedzy mieszkańców Bydgoszczy na temat potraw, wypieków i produktów regionalnych związanych z miastem i województwem Kujawsko-Pomorskim.

Pierwszym etapem naszych działań jest ankieta i wytypowanie najbardziej charakterystycznej potrawy Bydgoszczy.

Kolejny etap to stworzenie autorskiego współczesnego przepisu i broszury informującej o wynikach badań. Rozdawanie broszur połączone będzie z darmowym poczęstunkiem dla osób zainteresowanych akcją w postaci chleba żytniego z ziemniakami z kujawskim szarym smalcem. Osoby wraz z pajdą chleba otrzymają przygotowaną przez badaczy dwustronną broszurę z jednej strony przedstawiającą projekt, z drugiej przepis na wygraną potrawę. Akcja będzie odbywać się będzie w galerii handlowej Centrum Handlowego Focus w dniu 8.11.2018.

Przestrzeń zajmowana przez młodzież w ramach projektu ,,Zapomniane Smaki Bydgoszczy” nabierze charakteru serwowanych potraw. Pojawią się elementy wystroju nawiązującego do regionalnego charakteru przedsięwzięcia. Prócz szkoły organizatorów wspierać będzie Stowarzyszenie ,,Visus Supremus” działające przy Ośrodku.

Akcja realizowana jest w powiązaniu z działaniami związanymi ze Szkołą Demokracji.

Więcej na: http://www.braille.bydgoszcz.pl/

dav