“Żur Kujawski” Smakiem Bydgoszczy

08 listopada 2018 roku odbył się finał akcji pod tytułem ,,Zapomniane Smaki Bydgoszczy” związanej z projektem ,,Nasza Niepodległa”. Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Ośrodka przy K-P SOSW nr 1 im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy rozdawali mieszkańcom miasta dwustronne broszury z wynikami przeprowadzonej ankiety wraz z przepisem na zwycięską potrawę, czyli ,,Żur Kujawski”.

W trakcie akcji młodzież częstowała również pysznym smalcem w trzech odsłonach. Mieszkańcy miasta bardzo pozytywnie odnieśli się do całej inicjatywy, zgadzając się z tym, że należałoby przywrócić dziedzictwo kulinarne Bydgoszczy i Kujaw. Organizatorzy otrzymali wiele próśb o częstsze organizowanie tego typu przedsięwzięć, tak więc może się okazać, że niedługo będzie kolejny plebiscyt.
Akcja odbyła się w Centrum Handlowym Focus w Bydgoszczy. Przedsięwzięcie nie byłoby zrealizowane gdyby nie wsparcie: Stowarzyszenia Visis Supremus, nauczycieli przedmiotów zawodowych z BS I stopnia, Kierownictwu Centrum Handlowego Focus i anonimowych darczyńców. W imieniu Organizatorów wszystkim bardzo dziękujemy.

Zapomniane Smaki Bydgoszcz Broszura